29.03.2024 09:45
Новини: Sunny eXtreme е официалният вносител за България на кайт оборудване DaSilva, HB SurfKite, Peter Lynn (PLKB).

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: 1 2 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: ГЪРЦИЯ - Да се внимава за...!!!!!!  (Прочетена 45123 пъти)
Venelin
Pro :)
*******
Публикации: 1097



WWW
« -: 15.07.2007 15:51 »

Ето един материал-предупреждение за всички, които смятат да пътуват за Гърция или да минават през нея за Турция. Ако не успеете да го видите довечера по новините, горещо препоръчвам да го прочетете. !!

---

От началото на юни в Гърция влезе в сила нов правилник за движение по пътищата, който трябва да накара шофьорите да спазват правилата като ги наказва строго. Глобите достигат до 2000 евро, шофьорската книжка може да се отнеме за 5 години, автомобилът може да се спре от движение за 6 месеца. А ако нарушението е извършено от чужденец?

Йоанис Мандас, директор на пътната полиция в Гърция:
"Каквото важи за гръцките автомобили, важи и за чуждестранните. В момента, в който се отнемат номерата, автомобилът няма право да се движи. След като изтече наказанието водачът или упълномощен от него човек може да дойде и да получи талона и номерата.
- Т.е. автомобилът остава в Гърция?
Разбира се, след като няма номера не може да напусне страната. "

Наказанията се налагат по административен, а не съдебен ред и влизат в сила веднага.

Васил Митровски, консул в Атина:
"Искам да посъветвам българските граждани винаги да изискват протокол от наложената им санкция от полицейските власти, защото имат право в срок от три дни да я обжалват.  Всеки вид наложена санкция може да се обжалва пред висшестоящия орган на този, който е наложил санкцията."

Само за около месец от влизането в сила на новия закон, по пътищата в Гърция са загинали 55 души по-малко, отколкото за същия период през миналата година. Отнети са над 10 хиляди книжки, около 500 от тях на български шофьори.

Васил Митровски, консул в Атина:
"За българските документи има и практика да ги изпращат при нас от районните полицейски управления. За съжаление от полицията не ни уведомяват дали става дума за българин, който постоянно живее в Гърция, или за турист, който е дошъл за кратко. Така че ние задържаме книжките и ако гражданинът потърси съдействие от нас, му я връщаме след изтичането на наказанието му."

Ако ви предстои пътуване в южната ни съседка, информация за новите правила можете да намерите на интернет страницата на българското външно министерство или в специалните брошури на граничните пунктове.
Online

"Do or do not. There is no try."

Board: Fanatic Shark 145 l.
Sails:   8.4 Loft O2, 6.5 BiC Cruiser, 5.2 Loft 360Free
Skills:  Freeride
Temper: Very friendly but aggressively unpleasant when annoyed
Юли
Администратор
******
Публикации: 5480


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #1 -: 20.07.2007 13:23 »

От краткото впечатление което добих в Гърция, стигам до заключението, че вероятно имат подвижни радари на коли или поставени камери по пътищата. Докато се връщахме оттам видях само един полицейски пост. Нямам представа какво трябва да си направил за да ти вземат книжката, 500 БГ книжки е много тревожна цифра. Магистралите имат ограничение 130км/ч, имат някакви пътища с 90км/ч и някакви с 100км/ч ограничене. През населените места е 50км/ч, като стига за малки участъци и до 30 hmmmm. Знаците са добре поставени и преди знак за намаляване на скороста има знак за край на предишната скорост. Движението е спокойно, НО има изненадващи светофари в някои села!
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.5, PureLip 5.4
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0, 11.0
Wing: Quarto 105L, LoftSails 4.0, 5.0, 6.0
marino
Буревестник
******
Публикации: 805



« Отговор #2 -: 31.07.2007 16:01 »

Аз също минах през Гърция и на отиване и на връщане и общо взето не съм се бавил повече от 5 мин. на граница.Пътуването е много спокойно.Даже на връщане минах през Кулата.Спряха ме два пъти за рутинна проверка на обозначени постове.Провериха само личните карти и искаха да погледнат в караваната. :О:
Online

РЕМОНТ НА УИНДСЪРФ И КАЙТ ОБОРУДВАНЕ. адрес:София,Кокаляне,ул.Александър Генков №8 , тел:0888200617
Юли
Администратор
******
Публикации: 5480


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #3 -: 20.08.2007 09:51 »

Сутринта се прибрахме от едно от най-тежките ни пътувания. Минахме през Ипсала и продължихме към Кавала по магистралата както препоръча Марино. Пътя е наистина много красив, минава се през всякакви терени, градове и китни селца. Заведенията бяха препълнени и хората стояха по улиците. НО! Малката като километри част която не е магистрала е изключително тежка, преминава се през планина, пътя е тесен и завоите направо ти взимат здравето. Времето което се спестява на магистралата се изяжда от 100км по-дългия път и въпросните завои. Границата се минава веднага, дори и печат не ни сложиха.

Трябва да се внимава за следното:
Първата бензиностанция е на 115 километра след границата!
Бензиностанциите НЕ работят след 22:00, САМО тази работеше по близо 500км трасе!
Не следвайте табелите "България", защото влизат в някакъв междинен пункт около Гоце Делчев.

На границата ни дадоха брошурка, цитирам:
"Да не се употребява алкохол, да не превишавате скороста, да не преминавате на червено, да не извършвате опасни маневри, да използвате колани, да не ползвате GSM при шофиране, да не паркирате на забранени места.
За ВСЯКО от тези нарушения ви се отнема разрешението за управление!"
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.5, PureLip 5.4
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0, 11.0
Wing: Quarto 105L, LoftSails 4.0, 5.0, 6.0
marino
Буревестник
******
Публикации: 805



« Отговор #4 -: 20.08.2007 10:56 »

Ееее,Юли аз този маршрут го минах за три дни. man
Online

РЕМОНТ НА УИНДСЪРФ И КАЙТ ОБОРУДВАНЕ. адрес:София,Кокаляне,ул.Александър Генков №8 , тел:0888200617
Юли
Администратор
******
Публикации: 5480


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #5 -: 20.08.2007 11:51 »

Ееее,Юли аз този маршрут го минах за три дни. man
Само дето си пропуснал да споменеш тази несъществена подробност Hmm

Някой пътувал ли по този маршрут:
Пловдив - Асеновград - Кърджали - Комоти - Александрополи - Кешан - Кабатепе
Интересува ме часта от Кърджали до Комоти дали е с много завои (все пак е в Родопите) и има ли големи изкачвания?
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.5, PureLip 5.4
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0, 11.0
Wing: Quarto 105L, LoftSails 4.0, 5.0, 6.0
ivorpetkov
Вятърничав
***
Публикации: 294


« Отговор #6 -: 27.09.2007 10:58 »

Юли го беше писал, но да повторя за тези които влизат в Гърция от Турция при Ипсала и карат към Кавала:
Магистралата е супер и не се плаща, но НЯМА НИКАКВИ БЕНЗИНОСТАНЦИИ ЧАК ДО М...НАТА СИ.
Добре, че Юли беше казал та си заредих в Турция без да ми пука за набутването с 1 лев на литър за което много му благодаря.
Изобщо проблема с бензинаретата в Гърция е наличен -  2 бензиностанции преди Кавала ги пропуснах, че не ме кефеха.
В Кавала (иначе красив град с много младежи от типа бързи и ятростни - както с мотори така и с разни тунинговани колици) сядаме да починем и да пием по кафе на крайбрежния булевард.
И питам момчето дето сервира къде да заредя. И оня ми вика "ами ако ей там работи ще имаш късмет - днес е неделя и всички бензиностанции не работят."
 :#@: taz angry
И наистина не работят!
С бръмчане насам натам намерих една на околовръстното им та заредих. По пътя за Драма имаше още 1,2 работещи, всичко друго е затворено със специално изработени оградки.
Online

Sails:     5.3 Loft O2
            6.0 Gaastra Matrix
            4.2 Loft Lip Wave
Board:   Tabou Rocket 115 l
Weight: 73 kg
marino
Буревестник
******
Публикации: 805



« Отговор #7 -: 28.09.2007 08:48 »

Точно като влезеш в Гърция през Ипсала в дясно има бензиностанция.А Александрополис е на 20-на км. и в града има колкото искаш бензиностанции. oops
Online

РЕМОНТ НА УИНДСЪРФ И КАЙТ ОБОРУДВАНЕ. адрес:София,Кокаляне,ул.Александър Генков №8 , тел:0888200617
ivorpetkov
Вятърничав
***
Публикации: 294


« Отговор #8 -: 28.09.2007 10:04 »

Да бе, ще се отклонявам по градовете им да търся бензиностанции.

А първата не съм я забелязал изобщо - сигурно още не съм бил на зор.
Online

Sails:     5.3 Loft O2
            6.0 Gaastra Matrix
            4.2 Loft Lip Wave
Board:   Tabou Rocket 115 l
Weight: 73 kg
Юли
Администратор
******
Публикации: 5480


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #9 -: 28.09.2007 13:52 »

Да бе, ще се отклонявам по градовете им да търся бензиностанции.

А първата не съм я забелязал изобщо - сигурно още не съм бил на зор.
За тази първата трябва да се отбиеш непосредствено след границата в дясно по нещо като локален път на магистралата.
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.5, PureLip 5.4
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0, 11.0
Wing: Quarto 105L, LoftSails 4.0, 5.0, 6.0
Юли
Администратор
******
Публикации: 5480


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #10 -: 14.07.2008 10:39 »

Speed cams в близката до нас част на Гърция.


* cam_gr.jpg (73.28 KB, 494x323 - видяно 1068 пъти.)

* cam_gr2.jpg (70.18 KB, 505x324 - видяно 1186 пъти.)

* cam_gr3.jpg (95.18 KB, 434x336 - видяно 1069 пъти.)
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.5, PureLip 5.4
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0, 11.0
Wing: Quarto 105L, LoftSails 4.0, 5.0, 6.0
dr bre
Вятърничав
***
Публикации: 205



« Отговор #11 -: 09.09.2008 09:41 »

Много е неприятно с полицията в Гърция. Обикновенно слагат радар на някой път, който позволява по-високи скорости, а патрула, който те спира е няколко километра по-нататък. Номера с "бушона" не върви, карах зад една група гърци с висока скорост, но ни спряха всички накуп. Бяха 3 патрулни коли, на едната пишеха глобите и имаше опашка от около 15 човека, т.е. не ги притеснява да спират огромно количество коли на веднъж. Пазарлъци не вървят изобщо! Глобата се плаща в пощата и ако я платиш в рамките на седмица или 10 дни, не разбрах точно кое е вярното, ти я намаляват на половина. В събота и неделя пощата не работи Censored, така че ако си решил да се уредиш с 50% намаление трябва да ходиш пак и да си платиш в работен ден. Явно мерките, които малаките взеха преди година с големите наказания за скрост имат ефект, защото ми прави впечатление, че джигитите там са по-малко.
Online
Sunny
Администратор
******
Публикации: 6442



WWW
« Отговор #12 -: 09.09.2008 11:14 »

А колко е глобата?
Online

Windsurf: 3.7 Loft PureLip, 4.2 Loft PureLip, 4.7 Loft 4Wave, 5.7 Loft 4Wave | Exocet Usurf 76L, Exocet Cross 94L
Kites: Liquid Force P1 4.0, WoW 5.0, 6.0, 8.0, NV 10.5, Board Liquid Force Bliss 129cm
ivorpetkov
Вятърничав
***
Публикации: 294


« Отговор #13 -: 09.09.2008 12:04 »

Много е неприятно с полицията в Гърция.

Ти поне си наясно с положението, пък аз имам угризения, че по подобен хубав път около Кавала малко 'сгазигме лука'.
Чак после се усетих, че на картите които Юли е постнал на там някъде има speed камери, та сега се чудя ще получа ли снимка или не. :-O-:
Online

Sails:     5.3 Loft O2
            6.0 Gaastra Matrix
            4.2 Loft Lip Wave
Board:   Tabou Rocket 115 l
Weight: 73 kg
marino
Буревестник
******
Публикации: 805



« Отговор #14 -: 10.09.2008 08:18 »

А защо просто не си спазвате знаците,вместо да се водят тези дебати?Аз вече десетина пъти съм ходил там и не съм имал никакви проблеми. Yeee
Online

РЕМОНТ НА УИНДСЪРФ И КАЙТ ОБОРУДВАНЕ. адрес:София,Кокаляне,ул.Александър Генков №8 , тел:0888200617
Страници: 1 2 »   Най-горе
Печат
Отиди в: